Nowy rok z Akademią Lidera

DSC_9549

W styczniu, lutym i marcu przy Filtrowej gościliśmy Pawła Wolińskiego – założyciela Fundacji Mamy i Taty – który przeprowadził nas przez wszystkie kampanie społeczne FMiT. Ze znawstwem pokazywał statystyki dotyczące rodziny, opowiadał anegdoty związane z wprowadzeniem kampanii na ekrany publicznych i prywatnych stacji TV, zachęcał do zaangażowania. 

Krzysztof Gołaś to marka sama w sobie. Niech za opis spotkania posłuży jedno zdanie naszego gościa: jeżeli chcemy podnosić poziom kultury w społeczeństwie… to jak możemy nosić plastikowe marynarki?!

O pracy i warsztacie aktora opowiadali Michał ChorosińskiDariusz Kowalski. Na obu spotkaniach publika śmiała się do łez – wystarczy wspomnieć tu anegdotę – „podstawę pracy aktora” – po przebudzeniu upewnić się w jakim jestem mieście.

W temat współczesnego feminizmu wprowadziła nas Pani dr. hab. Agnieszka Nogal. Ze swobodą i precyzją właściwą dla naukowca przedstawiła tzw fale feminizmu, po czym odpowiadała na pytania z sali.

O branży e-sportu opowiedział Wojciecha Jeznacha.

Odwiedził nas też Witold Żołądkiewicz, baryton, solista Polskiej Opery Królewskiej, doktor sztuk muzycznych. Publika została zahipnotyzowana opowieściami o występach na deskach oper we Włoszech, USA i Japonii. A także tymi o osobistym doświadczeniu, o tym, że nic nie daje satysfakcji większej niż współpraca na scenie zamiast „zabłyśnięcia solo” i rozważaniami nad współczesną sztuką operową. jeznacha wolinski2wolinski1 horo DSC_9534 DSC_9539 DSC_9549 DSC_9560 (1) kowal

Dziękujemy Gościom i Uczestnikom!

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *